Mød teamet

Leder du efter en specifik medarbejder hos Medidyne? Find den person, du leder efter, her.

Sales Team

Daniel Storbjerg

Product Specialist

Brands

Airtraq, Archeon Medical, ES Equipment, Eson Comfort, iTraumaCare, QinFlow, Teleflex, TytoCare, ZOLL AED, ZOLL Medical

Henrik Holm-Nielsen

Area Manager

Brands

Bittium, EDAN, IEM, Microlife, Nihon Kohden, Philips Fetal Monitoring

Knut Clem

CEO

Brands

TSC Endovision

Lone Ingemann Sørensen

Product Specialist

Brands

Philips Sleep Therapy

Mette Jungersen

Product Specialist

Brands

medin Medical, Mennen Medical, Monivent, Philips Respiratory Care, ZOLL Itamar

Michael Kammer Jensen

Sales Manager

Brands

Airtraq, Archeon Medical, ES Equipment, Eson Comfort, iTraumaCare, QinFlow, Teleflex, TytoCare, ZOLL AED, ZOLL Medical

Nicolai Hess Pedersen

Area Manager

Brands

AccuVein, Avanos Medical, Hamilton Medical, IRadimed, SINAPI Biomedical, Timpel Medical, ZOLL IVTM

Tina Harboe Otte

Nordic Business Unit Manager

Brands

AccuVein, Avanos Medical, Hamilton Medical, International Biomedical, IRadimed, LMT Medical Systems, SINAPI Biomedical, Timpel Medical, ZOLL IVTM

AED Team

Bjørn Ikast Kjær Christensen

Product Specialist

Brands

Aivia, Claus Andersen, Laerdal, StatPacks, ZOLL AED

Frederik Clem

Sales Manager

Brands

Aivia, Claus Andersen, Laerdal, StatPacks, ZOLL AED

Frederik Yde Jensen

Product Specialist

Brands

Aivia, Claus Andersen, Laerdal, StatPacks, ZOLL AED

Jimmy Nielsen

Product Specialist

Brands

Aivia, Claus Andersen, Laerdal, StatPacks, ZOLL AED

Stefan Sparvath

Product Specialist

Brands

Aivia, Claus Andersen, Laerdal, StatPacks, ZOLL AED

Application Specialists

Gitte Vestersager Flensborg

Application Specialist

Brands

AccuVein, Avanos Medical, Hamilton Medical, IRadimed, SINAPI Biomedical, Timpel Medical, ZOLL IVTM

Michael Byskov

Application Specialist

Ole Christensen

Application Specialist

Brands

ACL, Bittium, TytoCare, ZOLL Itamar, ZOLL Medical

Customer Service

Anders Karlsson

Customer Service

Åsa Petrén

Customer Service

Bolette Schjønning

Customer Service

Emilie Heidam

Student Assistant

Karl Sönnerdahl

Customer Service

Line Rommel

Customer Service

Mai Christensen

Customer Service

Stephanie S. Lillelund

Customer Service

Thomas Bjelland

Customer Service

Thomas Vindfelt Raslow

Customer Service

Tina Paulsen

Customer Service

Technical Service

Flemming Forslund

Technical Specialist

Tobias Ströberg

Nordic Service & Quality Manager

Administration

Camilla Brændgaard Beck

Quality & Regulatory Affairs Specialist

Hanne Christensen

Finance Accountant

Knut Clem

CEO

Louise Galst Knudsen

People & Culture

Nathalie Søvndahl Poulsen

Supply Chain Specialist

Søren Stenkilsson

Finance

Marketing

Caroline Lyng Christiansen

Student Assistant

Marie Heitmann

Digital Content Specialist

Nadia Nielsen

Digital Marketing Specialist

Sarah Hemmingsen

Marketing Coordinator

Tine Bøegh-Petersen

Marketing manager

Warehouse

Benjamin Christensen

Warehouse

Benny Remeczki

Warehouse

Bianca Svensson

Warehouse

Claus Spiegelhauer

Warehouse

Peter Sloth

Warehouse